Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

TİGADA, 2001 yılında bankalarakiralik.com olarak kurulmuştur. Türkiye’de faaliyet gösteren 20 banka ve 250 kurumsal firma ile çalışmaktadır. Şube lokasyonu belirleme, kiralama ve satış konularında hizmet sunan Türkiye’deki ilk danışmanlık şirketidir.

  • Banka ve kurumsal firmalardan gelen talep listeleri sistemimize işlenir.
  • Banka ve kurumsal firmaların talepleri doğrultusunda, sistemimizdeki kiralık aday gayrimenkuller raporlanır, filtrelenir ve talebe uygun olanlar eşleştirilir.
  • Ekiplerimiz, kiralamaya uygun gayrimenkulleri yerinde görerek Lokasyon Analiz Raporu hazırlar.
  • Kiralamaya uygun aday gayrimenkul ve alternatifler talepte bulunan banka ve kurumsal firmalara sunulur.
  • Banka ve kurumsal firmalar ile gayrimenkul sahipleri arasındaki kiralama sürecinde, tüm talep ve teklifler yönetilerek uzlaşmaları sağlanır.
  • Uzlaşma sağlandıktan sonra banka veya kurumsal firma yetkilisi ile gayrimenkul sahibi bir araya getirilir ve kira kontratını imzalamaları sağlanır.

Gayrimenkulünü banka veya kurumsal firmaya kiraya vermek isteyen gayrimenkul sahipleri, başvurularını web sitemizde bulunan Aday Yer Başvuru Formunu doldurarak yapabilirler.

Başvuru sırasında herhangi bir evrak gerekli değildir. Aday Yer Bilgi Formundaki bilgileri eksiksiz doldurmak ve mağaza görsellerini yüklemek yeterlidir.

Kiralık aday gayrimenkulün bulunduğu lokasyonu en iyi şekilde değerlendirmek için yapılan, bölgede yaşayanların demografik verileri, yaş grupları, sosyo ekonomik statüleri, eğitim durumları, harcama kırılımları ve lokasyona yakın tüm diğer mağaza konumlarının analiz edildiği kapsamlı bir rapordur.

Kiralamaya aday gayrimenkule, kurumsal kiralama talebi olması halinde Tigada sizinle iletişime geçer… Karşılıklı anlaşma sağlanırsa kontrat imzalanır ve kiralama işlemi sağlanmış olur. Bu süreç, ortalama 25 gündür.

Hisse sahiplerinin, imzalı belgeli onayı gerekmektedir.

Kurumsal firmaların kullandığı alanların büyüklüğü birbirinden çok farklı olmakla birlikte; temel olarak mağazanın iskanlı olmasını, deprem yönetmeliğine uygunluğunu ve lokasyonun yaya yoğunluğu açısından işlek olmasını talep eder.

Bankalar, temel olarak gayrimenkulün iskânlı olmasını, deprem yönetmeliğine uygunluğunu ve lokasyonun yaya yoğunluğu açısından tatmin edici olmasını talep ederler. Genel olarak, 7 metre üzerinde cepheye sahip olan,  girişi minimum 120 m2 ve toplamda 350 – 1000 m2 alan kullanırlar.

NASIL YARDIMCI OLABİLİRİZ?
Her türlü; soru, görüş, öneri ve şikayetlerinizi 444 44 08 numaralı telefondan veya iletişim formu aracılığı ile iletebilirsiniz.

Kurumsal Bir Firmaya Kiralamak İstediğiniz Gayrimenkulünüz mü Var?