A101’e Kiralık Yeriniz mi Var? A101 Kiralık Dükkan

Yatırım denildiği zaman akla ilk gelen şey gayrimenkul olur. A101’e yerinizi kiralamada bunlardan bir tanesidir. Bu risksiz ve kârlı yatırım türü pek çok insan için en güvenilir ve kolay yatırım seçeneklerinden bir tanesidir. Özellikle de kiraya verildiği zaman zahmetsiz ve sorunsuz bir düzenli gelir sağlayan gayrimenkuller kurumsal firmalara kiralandıklarında çok avantajlı sonuçlar doğurabilirler.

Gayrimenkul sahibi olmak kimi zaman sanılanın aksine sorunlu olabilir. Kiralarını düzenli olarak ödemeyen kiracılar, mülk sahibinin ödemesi gereken tamir, bakım ve tadilatlar, güven vermeyen ve alanında yeterince uzman olmayan emlakçılar bunlar arasında yer alır. Mülk sahipliğinde doğru kişilerle çalışılmadığı ve uzmanlardan danışmanlık alınmadığı sürece can sıkıcı durumlarla sık karşılaşmak olasıdır.

Acemi ya da güven vermeyen emlakçılar mülkünüzün değerini yanlış hesaplayarak işe başlar. Bu şekilde hak ettiğinizden çok daha az bir kira ya da satış geliri almanıza sebep olabilir. Benzer şekilde mülkünüzün değerini fazla hesaplayarak kiracı ya da alıcı bulmanıza engel de olabilir. Kiralama sürecinde sizin için uygun olmayan kiracıları seçebilir ve kontratta haklarınızı gözetmeyebilir.

Ayrıca bireysel kiralama süreçlerinde boya-badana, tamir ve tadilat gibi işlemlerden mülk sahibi sorumludur. Buna mülkün geçen zaman içinde değer kaybetme olasılığı da eklenirse gayrimenkul sahibi olmak beklenenin tam aksine zarara sebep olan bir yatırım şekline dönüşebilir. Bu durumu engellemenin en kolay yolu mülkünüzü kurumsal firmalara kiralamak ve bunun için de bu alanda uzman olan şirketlerden danışmanlık almak olur.

Kurumsal firmalara gayrimenkul kiralama pek çok açıdan daha avantajlıdır. Her şeyden önce güvenilir ve düzenli olarak kira gelirinizi elde edebileceğiniz bir kiracınız olacaktır. Kurumsal firmalar ekonomideki dalgalanmalardan etkilenmezler, kiranızı yıllık ya da daha uzun dönemlik alma opsiyonunuz her zaman bulunabilir. Prestijli ve bilinen bir kurumsal firma, banka ya da zincir market mülkünüzün yer aldığı sokak ya da semte hareketlilik getirecek, böylece sadece sizin gayrimenkulünüze değil aynı zamanda da çevrede bulunan bütün mülklere değer kazandıracaktır. Bu şekilde kiralama süreniz tamamlandıktan sonra dahi başka bir kurumsal firmayı kiracı olarak kolayca bulabileceksiniz.

Zincir marketler kurumsal kiralama için idealdir. Özellikle de A101 hızla büyüyen ve indirim mağazacılığında Türkiye’nin önde gelen markalarından bir tanesi haline gelmiş olduğu için pek çok mülk sahibi tarafından kiracı olarak istenen bir zincirdir. A101 şubelerinde düzenli aralıklarla bakım ve tadilatlar yapılır, mülklerin genel hatlarıyla oynanmaz. Böylece mülk sahipleri tadilat ve bakım ücretlerinden muaf tutulmuş olur.

2008 yılında kurulmuş olan A101 çalışma hayatına toplamda 121 mağaza ile başlamıştır. Şu anda ülke çapında, toplamda 81 ilde 6278 adet şubeye ve 16 adet bölge müdürlüğüne sahiptir. Şube sayısını düzenli bir hızla artıran A101 her zaman yeni müşterilere ulaşabileceği şubeleri kurabileceği gayrimenkulleri aramaktadır. Eğer siz de  sahibi olduğunuz dükkanı bir A101 şubesi olması için kiralamak istiyorsanız mutlaka kurumsal kiralama konusunda uzmanlardan yardım almalısınız.

TiGADA 2001 yılında kurumsal kiralama konusunda hem mülk sahiplerine hem de kurumsal firmalara yardımcı olmak, danışmanlık hizmetleri vermek için çalışma hayatına başlamıştır. Bankalara, market zincirlerine ve başka kurumsal firmalara en uygun mülkleri bulmak, mülk sahipleri için de düzenli gelir sağlayacak, güvenilir kiracıları ulaştırmak için Türkiye’nin en büyük ve güçlü network ağını oluşturmuştur.

Gayrimenkulünüzü kurumsal bir firmaya, örneğin A101’e kiralamak istiyorsanız ilk olarak web sitemizde belirttiğimiz şekilde mülkünüze dair bilgilerle bizimle iletişime geçmeniz gerekir. Uzmanlarımız tarafından incelenen bilgiler ışığında gayrimenkulünüzü gelip yerinde görür ve analiz ederiz. Lokasyon analiz raporu oluşturduktan sonra mülkünüz ile ilgili bilgileri sistemimize aktarırız ve uygun olan kurumsal firmalar ile eşleştirmeleri yaparız. Eşleşen firmalara yapılan sunumlardan sonra geriye sadece sözleşmelerin hazırlanması ve imzaların atılması kalır.

Sözleşme hazırlanması sürecinde TiGADA her zaman hem firmaların hem de mülk sahiplerinin yanında olur, her iki tarafın da haklarının korunmasını ve en kârlı sonucu elde etmeleri sağlanır. Tarafların uzlaşmasında da yardımcı olan TiGADA mülk sahiplerine gayrimenkullerinin satış ve kira değerlerini size bildiren ekspertiz hizmetleri de sunar, gayrimenkul hukuku konusunda danışmanlık sunar, taraflar arasında hazırlanacak sözleşmenin hazırlanması gibi işlemlerde de her daim yanınızda olur.Bir cevap yazın