AK Bank’a Kiralık Yerim Var | Akbank Kiralık Dükkan

Akbank’a Kiralık Yer

Gayrimenkul son derece kazançlı ve her zaman güvenilir bir yatırımdır. Stratejik bir lokasyonda bulunan bir ev, apartman dairesi ya da dükkan doğru kiracıya verildiği zaman hem düzenli bir gelir kaynağı olacak hem de bakımı yapılacaktır. Sürekli olarak gelişen şehirler, kalabalıklaşan caddeler özellikle de dükkanların değerlerinin artmasına sebep olmaktadır. 

Gayrimenkul her ne kadar garantili ve en az riskli yatırımlardan biri olsa da mülk sahibi olmak her zaman kolay değildir. Özellikle de kiraya vererek gelir elde etmek istiyorsanız vakit kaybına ve can sıkıntısına sebep olabilecek pek çok farklı ve beklenmedik sorun ortaya çıkabilir. Bir mülk sahibinin bunlara her zaman hazırlıklı olması gerekir.

Alanında uzman olmayan emlakçılar ve güvenilmez kiracılar bu sorunların en başında yer alır. Günümüzde ne yazık ki gayrimenkul alanında bilgisiz, tecrübesiz ve ne mülk sahiplerinin ne de kiracıların haklarını gözetmeyen emlakçılar çoğalmıştır. Bunlar arasından pek çoğu mülk sahiplerinin gayrimenkullerini kimi zaman değerinin çok daha altına kiralamalarına sebep olmuş ya da güvenilmeyen kiracılara teslim etmişlerdir. Kötü niyetli olmasalar dahi tamamen bilgi ve deneyime dayanan bu meslekte bunların eksikliği kolayca danışanların mağduriyetine sebep olabilir.

Mülk sahipleri yanlış kiracılar yüzünden düzenli bir şekilde gelirlerini elde edemeyebilirler, mülkleri zarar görebilir. Bireysel kiralama işlemlerinde ev sahibi mülkün bakımı konusunda tamamen sorumludur. Bu da kimi zamanlarda mülk sahibini zararda dahi bırakabilir. Ayrıca mülkün bulunduğu lokasyondaki hareketlilik de zaman içinde mülkün değerini değiştirme gücüne sahiptir. Çevrede yeni dükkanlar, mağazalar ya da insan çekecek yerler açılmıyorsa mülk sahibi yine zarara uğrayabilir.

Gayrimenkul yatırımcılarını bu gibi beklenmedik sorunlardan korumanın birkaç farklı yöntemli bulunabilir. Fakat bunlar arasından en basiti ve güvenilir olanı kurumsal kiralamadır. Mülkünüzü prestijli bir markanın şubesi olması için kiralarsanız yukarıda saydığımız sorunları yaşamamakla kalmayıp hiç beklemediğiniz başka avantajlarla da karşı karşıya gelebilirsiniz. 

Kurumsal gayrimenkul kiralama pek çok mülk sahibinin büyük kazanç sağlamasına yardımcı olmuş ve bunun için minimum efor sarf etmelerini sağlamıştır. Büyük ve prestijli markaların şubeleri, mağazaları ya da merkezleri sadece kiralarını düzenli bir şekilde ödeyen ve mülkün bakımını kendileri yapan kiracılar değillerdir. Aynı zamanda hem içinde bulundukları gayrimenkulün hem de civardaki bütün her yapının değerini de arttırabilirler. Özellikle de aynı adreste farklı birden çok mülke sahipseniz kurumsal kiralama sizin için en iyi seçim olacaktır. 

Gayrimenkulünüz için kurumsal kiralamayı tercih ediyorsanız bunun bir banka olması akıllıca olacaktır. Kiracınızın bir banka olması gecikmeyen ve düzenli bir şekilde ödenen kiralar, mülkün içinde yapılan bakım ve titiz bir kullanım anlamına gelir. Herhangi bir banka şubesine gidecek olursanız içinin her daim temiz, zarif bir şekilde dizayn edilmiş ve mülkün korunmuş olduğuna şahit olabilirsiniz. Büyük ve prestijli bankalarda bunun çok daha fazlasını elde edebilirsiniz.

Türkiye’nin en iyi bilinen ve en büyük bankalarından bir tanesi olan Akbank eğer uygunsa gayrimenkulünüzü kiralamanız için en ideal seçimlerden biri olacaktır. Akbank ülke çapında toplamda 21 adet bölge müdürlüğüne sahiptir. Buna yaklaşık 770 şube ve beş binden fazla ATM şubesi de eklendiği zaman ülkenin her yerine yayılmış olduğunu anlayabiliriz.

Mülkünüzü bir Akbank şubesi ya da müdürlüğü olarak kiralamak sizin için kazançlı ve sorunsuz bir sürecin başlangıcı olacaktır.

Gayrimenkul sahipleri mülklerini Akbank’a kiralamak için artık teklif gelmesini beklemek zorunda değiller. Ticari gayrimenkul kiralama işlemleri için danışmanlık verme konusunda uzman ve bu alanda uzun süredir hizmet veren TİGADA mülk sahiplerinin olduğu kadar kurumların da yardımlarına koşuyor. 

Kurumsal firmalar ve özellikle de bankalarla mülk sahiplerini buluşturan, doğru kiracıları doğru mülk sahipleri ile iletişime geçiren TİGADA mülkünü Akbank’a kiralamak isteyenler için kesinlikle ilk adres olmalıdır. 

TİGADA gayrimenkul sahiplerinin emlaklarını inceleyerek onların en kazançlı çıkmalarını sağlayacak şekilde Akbank gibi büyük, prestijli ve güvenilir markalarla birlikte çalışmalarını sağlar. TİGADA sadece network sağlamakla kalmaz, mülk sahiplerine danışmanlık ve yatırım tavsiyesi hizmetleri de sunar, ücretsiz hukuki danışmanlık servisleri de bulunur. Bunlar yanında tarafların uzlaşmasına yardımcı olunması, sözleşme ve kontratların imzalanması gibi işlemler de sağlanmaktadır.Bir cevap yazın