BİM’e Kiralık Yerim Var | Bim Kiralık Dükkan

BİM’e Kiralık Yer

Yatırım açısından düşünüldüğü zaman gayrimenkul sahibi olmak en risksiz ve finans konularında fazla bilgi gerektirmeyecek yöntemdir. Bu nedenle de ülkemizde her zaman bir numaralı yatırım türlerinden bir tanesi olmuştur. Özellikle de iyi bir semtte satın alınmış bir apartman dairesi ya da dükkan doğru kiracılara verildiği zaman düzenli kira geliri getirebilir. 

Bütün bu kolaylıklarına ve avantajlarına rağmen mülk sahibi olmak pek çok insana vakit ve para kaybı, kârlı olmayan bir yatırım çeşidi olarak geri dönüş yapabilir. Bunun başlıca nedenleri arasında kiracıların ve emlakçıların bilgi sahibi olmadan seçilmiş olması yer alır. İyi bir kiracının sağladığı avantajlar uygun olmayan kiracı seçiminde pek çok zorluğa dönüşebilir.

Kiralarını düzenli ödemeyen ve gayrimenkulünüze zarar verebilecek kiracılar, ne yazık ki gayrimenkul sahibi olmanın tehlikelerinden bir tanesidir. Kiracıların özenli seçilmesi için mülk sahipleri her ne kadar emlakçılara güvenseler de bu meslekte de dürüst olmayan ya da ev sahiplerinin haklarını gözetmeyen kimseler bulunur.

Gayrimenkul sahiplerinin kiracılarından düzenli bir gelir sağlayamamaları dışında onları zarara uğratabilecek başka olasılıklar da bulunur. Bunların arasında mülkün bakımıyla ilgilenmek, içinde kalan kiracıların istekleri doğrultusunda yapılacak yenilikler ve kendiliğinden oluşabilecek hasarlara karşı her an hazırlıklı olmak da vardır. Ayrıca gayrimenkulün bulunduğu semt ya da mahalle uzun süre boyunca hareketsiz kalırsa mülklerin değer kaybetmesi de bir olasılıktır.

Kurumsal Kiralamanın Avantajları

Ev sahiplerinin bu gibi dezavantajlardan korunarak yatırımlarından alabilecekleri en büyük kârı alabilmeleri, bunu yaparken vakit kaybı ve can sıkıcı sorunlarla karşılaşmamaları için yapılacak en doğru şey kurumsal kiralamaya başvurmaktır. Kurumsal kiralama zincir marketler, bankalar gibi kurumsal firmalara şube olması için mülk kiralamaya denir. Mülklerin uygunluğuna göre şube, banka ATM’si, mağaza açılabilir.

Kurumsal kiralama her şeyden önce güvenilir, prestijli ve iyi tanınan kiracılar sözü verir. Bu büyük zincirlerden her zaman düzenli ve sorun yaşamadan kira alınır. Huzurlu ve sakin bir mülk sahipliği için kurumsal kiracılar en basit ve kârlı çözümler olarak bilinirler.

Kurumsal kiralamanın bir başka avantajı ise kurumsal firmaların, bankaların ve zincir mağazaların bakımlarını kendilerinin yapmalarıdır. Mülk sahiplerinden destek almadan mağaza içi ve dışı tasarımları düzenli aralıklarla yenileyen kurumsal firmalar sayesinde vakit ya da para kaybı olmadan gayrimenkulünüzü en iyi şekilde korumuş olursunuz. Beklenmedik tadilat ve tamirlerle vakit ve para kaybetmezsiniz.

Ünlü, bilinen bir isme sahip bankalar, prestijli zincirlerin şubeleri kiraladıkları gayrimenkule büyük değer katarlar, ilerleyen yıllarda yüksek fiyatlara benzer şekilde kurumsal firmalara kiraya verilebilirler. Böylece sadece sizin gayrimenkulünüz değil civardaki bütün mülklerde değer kazanımı gerçekleşir. Eğer aynı civarda birden fazla mülke sahipseniz kurumsal kiralamanın size getireceği avantajlar çok daha fazla olabilir. 

Büyük zincir mağazalar kurumsal kiralamalar için idealdir. Herkes tarafından bilinen ve yüksek prestije sahip olan bu markalar aynı zamanda da güvenilirdir ve şubelerinin bulunduğu gayrimenkullere sıklıkla bakım yaparlar. Özellikle de BİM mağazaları Türkiye’nin en popüler ve her kesim tarafından tercih edilen kurumsal zincirlerinden bir tanesidir.

Dükkanınızı BİM mağazalarına kiralayarak düzenli ve kârlı gelir elde etmek istiyorsanız çok doğru bir seçim yapmışsınızdır. 1995 yılında toplamda 21 mağaza ile piyasadaki yerini almış olan BİM şu anda Türkiye’nin her bir noktasında 8230 şubeye sahiptir ve bu sayıyı her geçen gün artırmaktadır. Tüketim ve temel gıda malzemelerini en iyi fiyatlarla ve en iyi kaliteyle müşterilerine sunan BİM yüksek indirim modelinin ülkemizdeki ilk temsilcisi olmuştur. Gayirmenkul yatırımlarınızı güvenle kiralayabileceğiniz ve değer kazanması izleyebileceğiniz BİM mağazaları bulundukları her sokağa getirdikleri hareketlilik ile bilinirler.

BİM mağazalarına ulaşmak ve onlara kiralık, uygun bir gayrimenkulünüzün olduğunu haber vermek ise bu işin en zor kısmı olacaktır. Bu nedenle TiGADA yaklaşık yirmi yıl önce hizmet hayatına başlamıştır.

Mülklerini kurumsal firmalara kiralamak isteyenler ile kurumsal firmalar arasında bağlantı kuran, güçlü bir network’e sahip olan TiGADA BİM’e kiralık yer vermek isteyenler için gerekli iletişimi sağlamakla kalmaz. Aynı zamanda da tarafların anlaşmaya varması, kontratların hazırlanması, her iki tarafın da haklarının korunması ve bu alanda hukuki ve finansal danışmanlık hizmetlerini sunar. Sahibi olduğunuz gayrimenkulü BİM mağazalarına ya da başka firmalara kiralamak için ilk adresiniz her zaman TiGADA olmalı.Bir cevap yazın