Carrefour SA’ya Kiralık Yerim Var – Carrefoursa Kiralık Dükkan

Mülk sahibi olmak pek çok insanın hayallerinde birinci sırada yer alır. Gayrimenkul sahibi olanlar için dahi ellerine para geçtiği zaman yapılacak şeyler listesinde en başta yeni bir mülk satın almak bulunur. Bunun nedeni mülk sahibi olmanın son derece kazançlı olmasıdır. Finansal yatırımlar içinde gayrimenkul her zaman en çok kazanç sağlayanı olmasa da en risksiz ve garantili, az vakit isteyenidir. Bu nedenle de finansal konularda fazla bilgi sahibi olmayan kimseler dahi her zaman gayrimenkule yatırım yapmak ister.

Gayrimenkul sahipleri için en çok kâr getirecek şeylerden biri de mülkün kiraya verilmesi olur. Aylık ya da yıllık olarak düzenli gelecek gelir mülkün değer kazanmasıyla birlikte sahiplerinin kazancını ikiye katlamasını sağlar.

Bu noktada tek sorun mülk sahiplerinin dairelerini, dükkanlarını ya da arsalarını kiraya verme süreçlerinde çıkan pürüzlerdir. Kiraları zamanında ödemeyen ve mülke zarar veren kiracılar yüzünden mülk sahipleri kolayca zarara uğrayabilirler. Güvenilir kiracı bulmak ise kolay değildir, özellikle de tecrübesiz kimseler bu gibi konularda yanlış karar verme eğilimlilerdir.

Emlak danışmanları ise bu alanda doğrusu seçilmezse yine zarar verebilecek insanlardır. Tecrübesiz ve bilgisiz emlak danışmanları ne mülk sahibinin ne de kiracının haklarını gözetecek, her iki taraf için de kazançsız bir anlaşma hazırlayacaktır.

Mülklerin kiraya verilmesinde gayrimenkul sahiplerinin karşısına çıkabilecek bir başka beklenmedik pürüz ise mülkün bulunduğu adresin yıllar içinde fazla hareketlilik çekmemesi sonucu mülkün değer kaybetmesi olabilir.

Bahsettiğimiz bütün sorunlara aslında tek bir kolay çözüm bulunuyor, o da kurumsal kiralama. Dükkanınızı ya da arsanızı kurumsal bir firmaya ya da bankaya kiralamayı tercih edecek olursanız sadece beklenmedik sorunları ortadan kaldırmakla kalmayacak aynı zamanda da kazancınızı arttırabileceksiniz. Büyük kurumsal firmalar arzu ettiğiniz kirayı daha kolay ödeyebilecekler, düzende ise sorun çıkarmayacaklardır. Ayrıca kurumsal firmalar kiraladıkları mülklerin bakımıyla bizzat uğraşmakta, çoğunlukla da en şık dizaynlara imza atmaktadırlar.

Kurumsal firmalara gayrimenkul kiralamanın avantajlarından biri de mülkünüzün bu sırada çok daha fazla değer kazanacak olmasıdır. Büyük firmalar yeni şube açmadan önce olabilecek riskleri en iyi şekilde ölçerler, bu şekilde de başarısızlığa uğramaları en küçük olasılığa indirilmiş olur. Böylece kira sözleşmeniz bittiği zaman dahi mülkünüz bol kâr sağlayan bir yer olarak bilinecektir.

Prestijli ve bilinen bir kurumsal firmaya kiraya verilen gayrimenkul sadece değer kazanmakla yetinmeyecek aynı zamanda da çevresindeki yapıların da değer kazanmasını sağlayacaktır. Bu nedenle de yakın yerlerde birden çok mülke sahip olanlar muhakkak kurumsal kiralamaya bir şans vermeli.

Mesele kurumsal kiralama olduğu zaman mülkün kiraya verileceği firmanın hangisi olduğu da büyük bir önem taşır. Bankalar, kafeler ve mağazalar içinden yapılabilecek neredeyse yüzlerce farklı seçim bulunmaktadır. Zincir mağazalar gayrimenkulünün büyük değer kazanmasını isteyenler için en iyi seçimlerden biri olacaktır. 

Zincir mağaza dendiği zaman akla ilk gelenlerden biri olan Carrefour SA dünyanın en köklü ve yaygın marketlerinden bir tanesi haline gelmiştir. Ilk olarak 1963 yılında Fransa’da kurulan, şu anda dünya üzerinde yüzlerce şubeye sahip, 30’a yakın ülkede hizmet veren bu mağaza zinciri her yıl yaklaşık dört bin müşteriyi ağırlamaktadır.

Gayrimenkulünüz eğer uygun yapıdaysa Carrefour SA’ya kiralandığı zaman düzenli bakımlardan geçecek, iç mekan son derece zarif ve şık bir şekilde dizayn edilecektir. Ayrıca Carrefour SA zincirinin güven verici ve güçlü ismi de mülkünüzün değerinin artmasına, bulunduğu semtin hareketlenmesine yardımcı olacaktır.

Gayrimenkullerini Carrefour SA’ya kiralamak isteyen mülk sahiplerinin değerli vakitlerini harcamamaları ve hedefe direkt olarak ulaşabilmeleri için tek yapmaları gereken kurumsal gayrimenkul danışmanlığı konusunda uzman kimselerin yardımını almaktır. TİGADA neredeyse 20 yıldır bu sektörde ülkenin lideri olarak edindiği deneyimi ve birikimini her bir danışanına en iyi şekilde hizmet vermek için kullanır. Mülk sahiplerinin gayrimenkullerine ait bilgilerle başvurarak diledikleri kurumsal firma ile anlaşmalarını sağlayan TİGADA hizmetlerini burada kesmemektedir. Tarafların uzlaşmalarını ve anlaşmalarını sağlamaya yardımcı olmak, kira sözleşmesi, kontrat gibi belgelerin hazırlanması, hem mülk sahiplerinin hem de kiracıların haklarının korunması için ücretsiz ticari gayrimenkul hukuku danışmanlığı gibi servisler de TİGADA’nın uzman ve becerikli kadrosu tarafından yapılmaktadır.Bir cevap yazın