Migros’a Kiralık Yerim Var | Migros Kiralık Dükkan

Gayrimenkul sahibi olmak en popüler yatırım şekillerinden bir tanesidir. Düzenli kira geliri sağlayan ve mülkün sürekli değer kazanması sayesinde zarara uğrama olasılığını en aza indiren bu yatırım herkesin hayallerini süsler. Risksiz bulunan bu yatırım şekli maalesef yanlış seçilmiş kiracılar ve alanında yeterince yetkinlik sahibi olmayan ve güven vermeyen emlakçılar yüzünden tam potansiyelini bütün mülk sahiplerine yaşatmayabilir.

Gayrimenkul sahiplerinin mülklerinin bütün avantajlarını yaşayabilmeleri için kiracı seçimlerini doğru bir şekilde yapmaları gerekir. Bunun yanında kira kontratları ve sözleşmeler her iki tarafın da haklarının korunduğu şekilde yapılmalıdır. Bunun için danışmanlık alınan emlakçının gayrimenkulün değerinin analizini doğru bir şekilde yapabilmesi ve gayrimenkul hukuku konusunda derinleme bilgi sahibi olması gerekir. Ne yazık ki günümüzde böyle uzman emlakçıların sayısı azalmıştır ve kolay bulunmazlar.

Mülk kiralamak her ne kadar kulağa kârlı ve zahmetsiz bir gelir kaynağı gibi gelse de yanlış seçilen kiracılar kira gelirinden aksama yaratabilirler. Kiracılar özenle seçilse dahi ekonomide yaşanan dalgalanmalar kiraların gecikmesine ya da hiç ödenmemesine sebep olabilirler. Ayrıca bunun yanında mülk sahibi olarak gayrimenkulünüzde gerçekleşebilecek sorunların tamir ve tadilatının yanında düzenli yapılması gereken bakımlar da sizin sorumluluğunuz altında olacaktır.

Büyük bir kurumsal firma, örneğin banka ya da zincir marketlere mülk kiralamak yukarıda sayılan sorunların çoğunun elimine edilmesine yardımcı olabilir. Kurumsal firmalar düzenli kira gelirleri elde etmek için en iyi kiracı seçimleridir. Büyük ve prestijli firmalar ekonomik dalgalanmalardan etkilenmezler, kiralarınızı yapacağınız sözleşmeye ve anlaşmanıza bağlı olarak yıllık, iki yıllık ya da daha uzun süreli alabilirsiniz. Ayrıca pek çok büyük kurumsal firma ve zincir market bulundukları gayrimenkullerin bakımını, gerekli tamir ve onarımları kendileri yaparlar ve ücretlerini kendileri karşılarlar.

Kurumsal kiralamanın bir başka avantajı ise mülkünüzün değerini artırmasıdır. Boş duran ya da mülke zarar verebilecek kiracıların gayrimenkullerin değerini yıldan yıla azaltıp mülk sahiplerini zarara uğratabilirler. Prestijli ve sevilen firmaların kiraladığı mülkler zaman geçtikçe değerlenir. Bununla da kalmaz, bankalar ve zincir marketler bulundukları lokasyona hareketlilik ve saygınlık getirdikleri için civardaki gayrimenkullerin de değeri artar. Bu nedenle de aynı binadan ya da sokaktan birden fazla gayrimenkul edindiyseniz kurumsal kiralama sizin için en doğru seçim olacaktır.

Mülkünüzü kiralamak için büyük ve prestijli bir kurumsal firma arıyorsanız ilk seçeneklerinizden biri Migros olmalıdır. İsviçre’nin en büyük perakende şirketi olan Migros 1954 yılında Türkiye pazarına giriş yapmıştır. Şu anda ülkenin en çok tercih edilen ve en yaygın süper marketlerinden bir tanesi olan Migros dünyadaki en büyük 40 perakende marketlerinden bir tanesi olarak bilinmekte. Bu sayede kiraladığı her mülke uluslararası bir prestij kazandıran Migros her mülk sahibinin hayalini kurduğu kurumsal kiracılar arasında yer alır.

2016 yılında yapılan sayıma göre Türkiye’de toplamda 1513 adet Migros, 39 adet Macro Center ve 23 adet 5M Migros bulunmaktadır. Her farklı mağaza çeşidi farklı semtlere ve mülk büyüklüklerine uygun olduğu için mülkünüzün büyüklüğü ya da bulunduğu lokasyon nasıl olursa olsun Migros’a kiralamaya uygun olabilir.

Gayrimenkulünüzü Migros’a kiralamak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey TiGADA ile iletişim kurmaktır.

2001 yılında kurulan TiGADA mülk sahipleriyle kiralık mülk arayan kurumsal firmalar arasında her iki tarafın da en avantajlı çıkacağı sonuçları elde edecek şekilde iletişim kurulmasını sağlar. Türkiye’nin en geniş ve güçlü network’ü sayesinde gayrimenkulünü kurumsal firmalara kiralamak isteyenlerin uğradıkları ilk adres haline gelmiştir.

Dükkanınızı Migros’a kiralamak istiyorsanız atmanız gereken ilk adım TiGADA ile iletişime geçmektir. Mülkünüz ile ilgili sitemizde bir listesi verilmiş olan bilgileri tarafımıza ulaştırmanız yeterli olacaktır. Analiz edilen bu bilgiler bir sonraki adımda uzmanlarımızın gayrimenkulünüzü ziyaret edip inceleyerek lokasyon analiz raporu çıkarması ile devam eder. Elde edilen sonuçlar TiGADA’da sistemimize işlenir. Bu sistem sayesinde mülkünüzün en uyumlu olduğu kurumsal firmalar ile eşleşme sağlanır. 

Kurumsal firmalara sunulan raporlar sonucu en iyi eşleşme seçilir, taraflar arasında uzlaşma sağlandıktan sonra kontratlar hazırlanır ve imzalanır. TiGADA her adımda yanınızda olur, uzlaşmaya ve kontrattaki maddelerin yazımına yardımcı olur. Süreç boyunca ekspertiz hizmeti ve gayrimenkul hukuku danışmanlığı gibi servisler de sunan TiGADA sayesinde kârlı çıkacağınız anlaşmalara imza atabilirsiniz.